Za nami kolejna odsłona międzynarodowych targów Fensterbau Frontale w Norymberdze, największego wydarzenia w branży stolarki okiennej w Europie. Podczas trzydniowej imprezy firma Schüco International udowodniła, że technologia PVC ma jeszcze wiele do zaoferowania, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i estetyki okien i drzwi.
Odbywające się co dwa lata targi Fensterbau Frontale to prawdziwa mekka producentów stolarki okiennej. Na powierzchni 94.500 m2 swoje produkty prezentowało ponad 1200 wystawców pochodzących z 30 krajów świata. W atmosferze międzynarodowych spotkań biznesowych odbywały się prezentacje najciekawszych rozwiązań w tej dziedzinie. Szczególną uwagę odwiedzających przykuwało stoisko firmy Schüco, obfitujące w przełomowe rozwiązania w obszarze technologii produkcji ultraciepłych i jeszcze bardziej eleganckich systemów okienno-drzwiowych w technologii PVC. Dobór rozwiązań prezentowanych na stoisku o powierzchni blisko 500 m2 obrazował konsekwencję w dążeniu do rozwijania kompleksowych systemów oferowanych przez firmę Schüco.
Okienny Rollce-Royce
Położone tuż przy wejściu do hali 7A stoisko Schüco International zapraszało odwiedzających swoim jasnym i otwartym charakterem. W jego centralnym punkcie umieszczono awangardową instalację o sylwetce sportowego samochodu, która nawiązywała do tematu przewodniego prezentacji – nowych folii wykończeniowych Schüco AutomotiveFinish. Autorskie rozwiązanie opracowane w ścisłej współpracy z przemysłem motoryzacyjnym stanowi przełom w dziedzinie estetyki i trwałości powierzchni okien i drzwi z PVC.
- Przez ostatnie trzy lata pracowaliśmy nad nową technologią uszlachetniania powierzchni profili z PVC spełniającej wymagania nowoczesnej architektury pod kątem estetyki i trwałości. Dzięki foliom nowej generacji Schüco AutomotiveFinish znacznie poszerzyliśmy możliwości stosowania okien PVC. Metaliczny wygląd i gładka powierzchnia odporna na zabrudzenia sprawiają, że ciepła stolarka z tworzywa sztucznego może w wielu przypadkach z powodzeniem zastąpić aluminiowe okna i drzwi, stosowane zazwyczaj w przeszklonych biurowcach. Niezwykle cienka, czterowarstwowa folia jest odporna na zarysowania, promienie UV czy kwaśne deszcze w równym stopniu jak nakładki aluminiowe w wersji TopAlu. To pierwsza i jedyna taka technologia na rynku – powiedział Marek Mędrek, dyrektor sprzedaży systemów PVC Schüco International w Europie Wschodniej.
Hitem wystawy stały się nowe drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide o głębokości zabudowy 82 mm w standardzie pasywnym Uw [ 0,8 W/m2K z szybą dwukomorową o współczynniku Ug [ 0,6 W/m2K. System, wzorowany na znanym już rozwiązaniu Schüco Corona CT 70 HS spełnia nieosiągalne dotychczas dla drzwi podnośno-przesuwnych parametry ochrony cieplnej. Osiągnięto je między innymi poprzez optymalizację uszczelnienia naroży oraz stref łączenia pomiędzy modułami stałymi i ruchomymi. Dzięki całkowitej eliminacji mostków termicznych w strefie progowej chłód nie przenika do wnętrza pomieszczeń. System umożliwia budowę drzwi wielkogabarytowych o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg i ochronę przed włamaniem do klasy 2 włącznie.
Ogromnym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się również premierowy, siedmiokomorowy system okienny Schüco ThermoPlus, pozbawiony stalowych wzmocnień i mostków termicznych. Opatentowane rozwiązanie nowej generacji to godny następca wysoko cenionego systemu Schüco Corona SI 82+. Eliminacja mostka termicznego w strefie podszybowej oraz dodatkowe wkładki ze spienionego tworzywa wpłynęły na obniżenie przenikalności cieplnej ramy do Uf=0,76 W/m2K przy głębokości zabudowy 82 mm! Wartość ta została potwierdzona przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.
Oprócz nowości swoją obecność zaznaczyły również inteligentne drzwi z czytnikiem biometrycznym, okno o filigranowych ramach z minisłupkiem do typowych zastosowań, nowe rozwiązania łączników eliminujących rozszerzalność cieplną długich i wysokich pasm okiennych oraz nowe systemy wentylacji. Na dedykowanej ekspozycji producenci i projektanci mogli oglądać pełną gamę systemów PVC oferowanych przez Schüco International. Tegoroczna prezentacja firmy potwierdziła nie tylko jej innowacyjny charakter, lecz również kompleksowość i spójność oferowanych technologii.
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl
Schüco – Zielona Technologia dla Błękitnej Planety
Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii – pozyskiwanie energii – zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.
Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.