Grupa Pfleiderer Grajewo S.A. certyfikowana przez FSC Forest Stewardship Council (Radę ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej)
Certyfikat kontroli pochodzenia FSC przyznany Grupie Pfleiderer Grajewo S.A poświadcza o wspieraniu przez firmę rozwoju odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Oznacza to, że Pfleiderer wykorzystuje do produkcji surowiec z lasów certyfikowanych zgodnie ze standardami FSC, wykazując tym samym troskę o środowisko naturalne.
Drewno wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu, głównie w budownictwie, energetyce i meblarstwie. Rosnące zapotrzebowanie na surowiec powoduje jego duże zużycie, co z kolei wpływa na zmniejszanie się światowych zasobów leśnych. Dbałość o kontrole pochodzenia drewna powinna być zatem priorytetem dla każdej firmy, szczególnie tej, która działa w branży drzewnej. Jesteśmy przekonani o tym, że tylko zrównoważona gospodarka leśna pozwoli na zaspokojenie potrzeb rynku, a jednocześnie uchroni przyszłe pokolenia przed problemami ekonomicznymi i ekologicznymi. Wierzymy, że działając zgodnie z zasadami FSC przyczynimy się do zwiększenia troski naszych partnerów i konkurentów o zabezpieczenie światowych zasobów leśnych – mówi Marcin Myszka koordynator systemu FSC (CoC) Grupy Pfleiderer Grajewo S.A. W składzie wszystkich produktów firmy Pfleiderer Grajewo S.A. znajduje się surowiec drzewny pozyskany zgodnie z zasadami FSC. Wyroby te w pełni nadają się do recyklingu. Świadomość firm wykorzystujących surowiec stale rośnie. Pochodzenie drewna ma bardzo duże znaczenie dla producentów mebli ze Skandynawii oraz Niemiec. Również polskie firmy coraz częściej zawracają uwagę na to, czy drewno sygnowane jest certyfikatem FSC. Jest to istotne dla tych producentów mebli, którzy eksportują swoje wyroby również do Wielkiej Brytanii, gdzie często wymagany jest certyfikat FSC. Wymierną korzyścią z posiadania certyfikatu przez Grupę Pfleiderer S.A. jest współpraca z Grupą IKEA. Koniecznym warunkiem do jej nawiązania było posiadanie przez nas certyfikatu FSC – dodaje Marcin Myszka.
FSC jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit działającą od 1993 roku w ponad 50 krajach na całym świecie. Skupia właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe oraz osoby prywatne.
Jej celem jest ochrona lasów i promocja odpowiedzialnego gospodarowania zasobami leśnymi. Certyfikat FSC to najstarszy systemem certyfikacji lasów oparty o jednakowe zasady na całym świecie. Przyznawany jest podmiotom, które spełniają surowe standardy dotyczące kontroli pochodzenia produktów oraz przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta.
Źródło: Pegasus Public Relations
Data dodania: 2011-12-02