Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA
Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA
Już w dniach 27-30 marca w Poznaniu ruszają najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej targi dla branży obróbki drewna i produkcji mebli – DREMA i FURNICA 2012.
Poznań trzeba odwiedzić
Wizyta w Poznaniu oznacza możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą producentów i dostawców techniki i technologii dedykowanej różnej wielkości firmom zajmującym się obróbką drewna i produkcji mebli. W jednym miejscu, przez cztery dni targowe odwiedzający targi profesjonaliści nie tylko spotkają czołowych dostawców dysponujących szeroką ofertą znanych i cieszących się światową renomą marek. Wiele z tych rozwiązań to zupełne nowości, które mają swoją premierę właśnie w Poznaniu. Niektóre z nich zostały zgłoszone do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nowa formuła wspomnianej konkurencji polega m.in. na tym, że już na kilkanaście tygodni przed terminem odbywania się targów poznamy zwycięzców. Jedną z ciekawostek jest możliwość oddawania głosów przez konsumentów, za pośrednictwem Internetu na stronie http://www.zlotymedal.mtp.pl/ oraz na miejscu, w Strefach Mistrza, za pośrednictwem ekranów dotykowych.
Ciekawy program wydarzeń
Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą rynku, na targach będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach o charakterze branżowym. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, konkurs Wyczarowane z Drewna, czy też Poligon Umiejętności – na stałe wpisały się w panteon organizowanych wydarzeń i prezentacji. Jeżeli mowa o nich – warto odwiedzić tegoroczną Fabrykę Mebli na Żywo, gdzie produkowane będą szafki kuchenne, ukazując niuanse produkcji mebli skrzyniowych. Jednakże w centrum uwagi znajdą się tutaj przede wszystkim czynności związane z montażem oraz sposoby pakowania gotowych wyrobów. Wg organizatorów – w projekcie udział weźmie około 15 firm.
Podczas targów DREMA odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna” (28 marca 2012 godz. 11.00). Jej organizatorami są Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zasadniczymi celami konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy i aktualnego stanu badań w dziedzinie hybrydowych technologii modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna oraz przedstawienie stanu realizacji zadań badawczych, realizowanych w ramach projektu „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna”. Konferencja będzie forum wymiany informacji i prezentacji nowych rozwiązań i technologii w zakresie modyfikowanych powierzchniowo narzędzi do obróbki drewna, oferowanych przez instytucje badawcze i producentów działających w przemyśle narzędzi do obróbki drewna. Konferencja będzie okazją do zacieśnienia relacji środowiska naukowego z gospodarką w celu transferu do gospodarki technologii w zakresie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu zostanie skierowane zarówno do pracowników naukowych jak również do przedstawicieli praktyki gospodarczej. W szczególności do udziału w konferencji zaproszeni zostaną naukowcy, doktoranci i studenci z instytucji badawczych, zajmujących się technologiami modyfikacji narzędzi do obróbki drewna oraz technologią obróbki drewna (m.in. ITD Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, SGGW Warszawa, Politechnika Gdańska), uczestnicy Polskiej Platformy Technologicznej Przemysłu Drzewnego, przedstawiciele Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, przedstawiciele Grupy Narzędzi EUMABOIS, przedstawiciele światowych producentów narzędzi do obróbki drewna, właścicieli zakładów, inżynierowie i praktycy z branży obróbki drewna oraz fabryk mebli.
Jubileusz Stowarzyszenia DROMA
Targi DREMA honorowym patronatem objęło Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA, które w tym roku obchodzi 20lecie swojego istnienia. Ten jubileusz był okazją do rewitalizacji marki Stowarzyszenia, co wiązało się z wprowadzeniem nowej identyfikacji graficznej (LOGO), a także z uruchomieniem nowej strony internetowej organizacji. Jak mówią władze tej organizacji – zmieniła się także jej strategia, która teraz przewiduje otwarcie na nowych członków, również w postaci firm spoza Polski.
FURNICA bez granic
Podczas targów FURNICA odbędzie się wystawa specjalna poświęcona designowi mebli największych eksporterów mebli na rynek zachodni. Pierwsza wystawa z cyklu” Europejski design” będzie poświęcona rynkowi niemieckiemu, a to z racji faktu, iż to Niemcy są głównym odbiorcą polskich mebli. W ostatnich latach, z powodu recesji na tamtejszym rynku wielkość eksportu spadła, więc warto zwrócić uwagę na te elementy designu, które wpływają na fakt, iż sprzedają się te, a nie inne meble. Większość fabryk mebli dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, wykorzystuje najnowsze technologie, korzysta z wysoko jakościowych materiałów i akcesoriów. Porównywalne są koszty pracy. Tak więc cechą wyróżniającą produkty jest projekt. Jego oryginalność i wpasowanie się w oczekiwania docelowej grupy klientów.
Wystawa „Europejski design” zaprezentuje projekty mebli, które powstały z myślą o niemieckim odbiorcy, ale też i te które projektant stworzył dla Europejczyka i równie dobrze sprzedają się w kilku krajach. Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszone zostały wiodące fabryki mebli z Polski eksportujące do Niemiec. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty poświęcone tematyce designu. Podyskutujemy o preferencjach zakupowych współczesnych klientów mebli. O wpływie profesjonalnego projektu mebla (bądź jego braku) na jego atrakcyjność dla klienta. Wystawa odpowie na pytanie: jakie detale (materiały, kolorystyka, akcesoria) mają wpływ na sukces rynkowy w Niemczech?
Więcej informacji: